Íme a függvény:
f(x)= (n=0)szum(végtelen)((2/3)^n)*(cos((9^n)*PI*x))
2020. szept. 23. 13:30
1/1 anonim válasza:
Tudjuk, hogy (c*f(x))=c*f'(x), és (f(x)+g(x))'=f'(x)+g'(x), ezért csak annyi a dolgod, hogy cos((9^n)*PI*x)-et deriválod, ami a láncszabály szerint:
cos((9^n)*PI*x)' = -sin((9^n)*PI*x) * (9^n*PI*x)' = -sin((9^n)*PI*x) * 9^n*PI
Tehát az f(x) deriváltja:
f'(x)= (n=0)szum(végtelen)((2/3)^n)*(-sin((9^n)*PI*x) * 9^n*PI)