Hogyan tudnám ezt megoldani?


3*2ᵡ⁺²-5*2ᵡ-3*2ᵡ⁻²=50


(3 szor 2 az x+2-on minusz 5 ször 2 az x-ediken minusz 3 szor 2 az x-2-on = 50)



2022. jan. 14. 12:49
 1/2 A kérdező kommentje:
minden x hatványkitevőben van, csak valamiért nem úgy írta ki!
2022. jan. 14. 12:49
 2/2 anonim ***** válasza:

A hatványozás azonosságait használva, ha a kitevőben összeadás van, az átírható szorzatra; a kivonás meg osztásra:

2^(x + 2) = 2^x * 2²

2^(x - 2) = 2^x / 2²

Ezek után:

3*2²* 2^x - 5 * 2^x - 3/2² * 2^x = 50

12 * 2^x - 5 * 2^x - 3/4 * 2^x = 50

Összevonás után:

6,25 * 2^x = 50

2^x = 8

x = 3

2022. jan. 14. 13:21