3*2ᵡ⁺²-5*2ᵡ-3*2ᵡ⁻²=50
(3 szor 2 az x+2-on minusz 5 ször 2 az x-ediken minusz 3 szor 2 az x-2-on = 50)
2022. jan. 14. 12:49
1/2 A kérdező kommentje:
minden x hatványkitevőben van, csak valamiért nem úgy írta ki!
2022. jan. 14. 12:49
2/2 anonim válasza:
A hatványozás azonosságait használva, ha a kitevőben összeadás van, az átírható szorzatra; a kivonás meg osztásra:
2^(x + 2) = 2^x * 2²
2^(x - 2) = 2^x / 2²
Ezek után:
3*2²* 2^x - 5 * 2^x - 3/2² * 2^x = 50
12 * 2^x - 5 * 2^x - 3/4 * 2^x = 50
Összevonás után:
6,25 * 2^x = 50
2^x = 8
x = 3