Hogy kell legegyszerűbben megtaláni két vagy több tört közös nevezőjét? A matektanár magyarázta, de már nem emlékszem.

Annyi megmaradt, hogy a nevezőket öszeszorzom, de utána nem jut eszembe semmi. Elmagyaráznátok?
2010. szept. 8. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát rosszul maradt meg! Pld 6, 8, 12-őt miért szoroznád össze? Nagy marhaság lenne, meg kell keresni a legkisebb közös többszöröst.
2010. szept. 8. 15:49
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, a nevezőket összeszorzod, és az lesz a közös nevező. A közös nevezőt osszad el a tört eredeti nevezőjével, és szorozd meg a számlálóval, az lesz a tört számlálója. pl. 3/4, és 4/6, akkor 4*3=12, és 12/4*3=9/12, illetve 12/6*4=8/12.
2017. jún. 27. 13:33