Két racionális szám aránya 12:25 melyik ez a két szám ha a feladat: szorzatuk 600, b feladat: különbségük 78 Valaki tud segíteni? Nem értem nem tudom hogyan kell kiszámolni.


2022. jan. 5. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen a két szám 12*x és 25*x, így az arányuk 12:25, ha x nem nulla.


Innen menni fog?

2022. jan. 5. 16:14
 2/3 anonim ***** válasza:

x/y=12/25=0,48 => x=0,48y


x+y=185 => 0,48y+y=185 => y=185/1,48=125 => x=0,48y=60

2022. jan. 5. 16:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Tegnap ugyanezt kiírtad nagyokos
2022. jan. 5. 16:16