Valaki segítene a fizika házimba? 10. -es vagyok add meg az e-mial címed és elküldöm a házit :D légyszi valaki tényleg segítsen mert holnap lehet hogy felelek és nem értem. :/


Előre is köszi.(: ♥

(Hőtan)

ja és holnapra kéne :/


2010. szept. 7. 18:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Minden feladatnál egy összefüggést kell használni:


delta (l)=(alfa)*lo*delta (t)


Ahol:

delta (l)= a hossz megváltozása

alfa= lineáris (vagy vonalas) hőtágulási együttható

lo (olvasd ell null)= kezdeti hossz

delta (t)= hőmérséklet megváltozása.


1. feladat:

delta (l)=(2,4*10^-5)*100*30=0,072 m.


2. feladat:

lo=delta (l)/(alfa)* delta(t)=0,01/(1,6*10^-5)*100=6,25m


3. feladat:


delta (t)=delta (l)/(alfa)*lo=0,012/(1,1*10^,5)*10=109,09 C°


Tehát tu=to+delta(t)=20°C+109,09°C=129,09°C


Megjegyzés:

Mindenhol méterbe kell átváltani a hosszakat.

2010. szept. 7. 19:25
 12/16 A kérdező kommentje:

köszi (:

delta (l)=(2,4*10^-5)*100*30=0,072 m.

itt ez mi lenne?--> ^?

2010. szept. 7. 19:29
 13/16 anonim ***** válasza:

kitevő:

Tehát:


kettő egész négy tized szer tíz a minusz ötödiken.


Csak én így irtam: 2,4*10^-5


A ^ jel: kalapoot jelent: pl: 2^5= kettő kalap öt= kettő az ötödiken, vagy kettő ad öt. Csak ide nem tudok kitevőt irni. (az exelben is ez használatos)

2010. szept. 7. 20:01
 14/16 A kérdező kommentje:
nagyonköszi :D
2010. szept. 7. 20:02
 15/16 anonim ***** válasza:
Oké, nincs függvénytáblád. De azt azért baromi nehéz elképzelnem, hogy ezt az anyagrészt veszitek, és a tankönyvedben sincs...
2010. szept. 7. 20:04
 16/16 A kérdező kommentje:
júj most már értem.. :D köszi (L)
2010. szept. 7. 20:08
1 2