Igazoljuk hogy egy nem ures halmaznak ugyanannyi páros, mint páratlan sok reszhalmaza van?


Tudjuk hogy egy halmaz összes reszhalmazanak száma=2^n.


2^n=(1+1)^n


Azonban a megoldásban az szerepel hogy 0=(1-1)^n.


Miért ez a megoldás?

Nem jövök rá.


2021. dec. 28. 14:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy igaz az állítás, de nem értem miért (1-1)^n keplettel bizonyítja.
2021. dec. 28. 15:27
 2/11 anonim ***** válasza:

Lsd. itt a 6. feladat megoldását:


[link]

2021. dec. 28. 16:36
 3/11 anonim ***** válasza:

0=(1-1)^n

a páros hatványok pozitív, a páratlan hatványok negatív kitevővel szerepelnek az összegben. Mivel mindegyikben a -1 van hatványon, azért csak az előjelre van hatással. Az együtthatók jelzik az adott elemszámú halmazok számát. Az összeg tagjai pont kiejtik egymást.

2021. dec. 28. 18:02
 4/11 A kérdező kommentje:

Meg mindig nem tiszta a kép.

Tehát ha jól sejtem akkor (1+1)^n ebből indulunk ki.

Mivel ez (n alatt 0)+(n alatt 1)+(n alatt 2)…..+(n alatt n).


És ha ezt vesszük (1-1)^n ebből ugyanaz lesz csak a páratlan elemszamu reszhalmazok negatív előjellel szerepelnek benne.

(n alatt 0)-(n alatt 1)+(n alatt 2)-(n alatt 3)+……+(n alatt n).


0=(1-1)^n

0= (n alatt 0)-(n alatt 1)+(n alatt 2)-(n alatt 3)+……+(n alatt n).


Tehát ha n páros.

(n alatt 1)+(n alatt 3)…..(n alatt n-1)=(n alatt 0)+(n alatt 2)+…+(n alatt n).



Ez így jó?

Tehát azért van szükség az (1-1)^n-re hogy a páratlan elemszamu reszhalmazok előjele negatív legyen, és ekkor át tudjuk vinni az egyenlet másik oldalára őket, ezzel egyenlőséget hozunk létre a páros illetve a páratlan elemszamu reszhalmazok között??

2021. dec. 28. 19:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, jól gondolod.
2021. dec. 29. 18:15
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítő válaszokat.
2021. dec. 29. 18:23
 7/11 A kérdező kommentje:

Viszont lenne egy másik kérdésem.


[link]


Itt ezen a linken található feladatot kellene megoldanom.


Addig eljutok hogy:


n

sum((n alatt k)*(1/n^k))

k=0


De itt hogyan tovább?

Ha jól sejtem a teljes indukciós feltevessel kellene folytatni.

2021. dec. 29. 18:26
 8/11 krwkco ***** válasza:

#7

A link nekem nem működik.

kepkuldes.com Host Error

2021. dec. 29. 19:25
 9/11 A kérdező kommentje:

Működnie kell.

Nekem működik.

2021. dec. 29. 21:56
 10/11 anonim ***** válasza:

A bizonyítást lsd. itt:


[link]

2021. dec. 30. 06:00
1 2