Határozza meg a c értékét úgy, hogy a egyenlet gyökeinek aránya 1/3 legyen.

2021. dec. 14. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
És hol "a egyenlet"?
2021. dec. 14. 19:40
 2/8 anonim ***** válasza:
Na, igen, kellene az egyenlet is...
2021. dec. 14. 20:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt valószínűleg az egyik Viéte-formulát kellene alkalmazni.
2021. dec. 14. 20:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt nehezen, mivel Viéte-formula hányadosra nincsen.
2021. dec. 14. 20:42
 5/8 krwkco ***** válasza:

Gondolom masodfokú egyenletről van szó. Erre utal a "gyökeinek aránya 1/3".

Írd fel az egyenletet (x-x0)*(x-3*x0)=0 alakban.

Fejtsd ki, akkor kapsz egy másodfokú egyenletet, amit oldj meg x0-ra. Két gyök lesz, amiből két c=3*x0^2 megoldást kapsz.

2021. dec. 14. 23:21
 6/8 anonim ***** válasza:

#5, ezzel csak annyi a gond, hogy feltételezed, hogy a c paraméter a konstans együttható, és egy másodfokú egyenletről van szó. Persze ha valóban az a konstans együttható, és mádosfokú egyenletről van szó, akkor a megoldásod jó. Illetve annyi szépséghibája van, hogy az odáig oké, hogy másodfokú egyenletről van szó, de nem biztos, hogy normált másodfokú egyenletről van szó (vagyis főegyütthatója valami 1-től különböző nem nulla szám), így a helyes egyenlet:


c=a*3*x0^2

2021. dec. 14. 23:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt már nem lehet fokozni.

Feladat nincs is, de megoldás már van :-)

Rekordgyanús helyzet.

2021. dec. 17. 00:11
 8/8 anonim ***** válasza:
:DD
2021. dec. 17. 16:25