Ezekben a feladatokban valaki tud segíteni?


Sziasztok! Ezt a három feladatot sehogy nem tudom megoldani, a harmincból :/


1. Az egyik jéghegy jó közelítéssel szabályos tetraéder alakú. A jéghegyből 10 méter magas rész látszik ki, a

többi víz alatt van. Milyen magas az egész jéghegy? Mennyi lehet a tömege?

A jég sűrűsége 920 kg/m3 , a tengervíz sűrűsége 1026 kg/m3 .



2. 2004-ben elkészítettek egy 75 darabos matrjoska baba változatot is – ebben a sorozatban 90 cm- es volt a

legnagyobb alak. A sorozat egymást követő alakjainak a magassága 7/8 – szorosa az előtte állónak? Milyen

magas a második baba? És a harmadik? És a 75. ? Ha a legnagyobb térfogata 0,018m 3 , akkor hány literes a 74.?



3. Hány centiméter kell a 140 cm – es szőrmeanyagból, hogy egy kubánkát tudjunk varrni egy 56 – os

fejméretre?



2021. dec. 9. 13:59
 1/2 krwkco ***** válasza:

"Az egyik jéghegy jó közelítéssel szabályos tetraéder alakú."

Számítsd ki a vízből kilógó tetraréder V1 térfogatát. És az egész jéghegy V térfogatát a magasság függvényében.

A jéghegy tömege: V*jégsűrűség.

A felhajtóerő: (V-V1)*vízsűrűság.

A kettő egyenlő.

2021. dec. 9. 15:27
 2/2 anonim ***** válasza:

2) A magasságok mértani sorozata: a1=90 q=7/8

an=a1*q^(n-1)

Helyettesíts be!


A térfogatok mértani sorozata: b1=0,018 q'=(7/8)^3

2021. dec. 9. 16:24