Tudna segíteni vakaki ezekben a feladatokban?


A,

Mekkora 25°C-os, 0,101 MPa nyomású kén-dioxid-gáz sűrűsége?


A, 32g/dm3 B, 32g/24,5cm3 C, 64/24,5


D, 64g/24,5dm3 E, 32g/dm3



B,

1,0 g héliumgáz mekkora tömegű, azonos hőmérsékletű és nyomású hidrogéngázzal azonos térfogatú?


A, 2,0 g B, 1,0g C, 0,5g D, 0,25g


E, 0,125g


C,

Azonos tömegű , hőmérsékletű és nyomású oxigén-, metán- és kén-dioxid-gáz térfogataránya:


A, 1 : 1 : 4 B, 4 : 4 : 1 C, 2 : 1 : 4 D, 2 : 4 : 1

E, 1 : 1 : 1


2021. aug. 11. 20:48
 1/3 A kérdező kommentje:
"Valaki"
2021. aug. 11. 20:50
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat kérek az elíras miatt!!
2021. aug. 11. 20:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A)

Ezt a képletet kell tudni alkalmazni:

p*V = n*R*T

p*V = (m/M)*R*T

Tudjuk, hogy a sűrűség(ró)=tömeg(m)/térfogat(V), tehát:

ró = m/V = (p*M)/(R*T)

Behelyettesíted a nyomást és hőmérsékletet a feladatból (mértékegységekre figyelj), M-et kinézed a periódusos rendszerből, R pedig egy állandó érték.

2021. aug. 11. 21:25