Kaphatok ezekre a feladatokra megoldást? (magyarázattal együtt ha lehet)


1, Melyek azok az egész számokból álló számpárok,amelyekben a két szám összege egyenlő a szorzatával?


2, Három természetes szám közül az első és a második legnagyobb közös osztója 4, az első és a harmadik legnagyobb közös osztója 6, a második és a harmadik legnagyobb közös osztója 10. Mi lehet ez a három szám?



(Válaszokat előre is köszönöm!)



2021. dec. 5. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:

a+b=ab

a(1-b)=-b

a=b/(b-1)


b-1 osztoja b-nek


...

2021. dec. 5. 02:13
 2/3 anonim ***** válasza:

2)

4|a és 6|a, így 12|a, azaz a=12k

4|b és 10|b, így 20|b, azaz b=20m

6|c és 10|c, így 30|c, azaz c=30n

Azért, hogy ne legyen több közös osztó, (k,m)=(m,n)=(n,k)=1

2021. dec. 5. 08:05
 3/3 krwkco ***** válasza:

2-es feladat

Én elkezdeném beírni a számok törzstényezős felbontásába a megadott közös osztókból származó törzstényezőket. Ebből kijön 3 szám.

De mivel a feladatban nincs benne, hogy a legkisebb számokat keressük, utána mindenféle prímekkel ki lehet egészíteni a törzstényezős felbontásokat, csak az a lényeg, hogy egy-egy ilyen szorzó prím csak egy számban szerepeljen.

2021. dec. 5. 09:53