S. O. S! :D (közösgyök alatt gyök41 +4gyök2) * (közös gyök alatt gyök 45-gyök32) hogy kell ezt megoldani? Részletesen kérlek titeket!

2010. szept. 5. 10:16
 1/4 anonim válasza:
és a részletes kérés az hol marad?:D
2010. szept. 5. 11:11
 2/4 A kérdező kommentje:
3*gyök73 az eredmény?
2010. szept. 5. 11:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Legyenek

a = √41

b = √32

c = √45


A szorzat tényezői

A = a + b

B = c - b


A közös gyök alatt ekkor

C = (a + b)(c - b) van és a megoldás

D = √C


Akárhogy is próbáltam, nem tudtam egyszerűbb alakra hozni a kifejezést. Valószínűleg az én hibám.

Aztán elkezdtem gondolkodni, mert feladatként ritkán adnak fel ilyen randaságot. :-)

Gyanús lett a C kifejezés.

Mi van ha a = c ?

Vagy

a = c = 45,

vagy

a = c = 41


Bármelyik esetben ekkor a közös gyök alatt az az (a - b)(a + b) nevezetes szorzat állna.

Ha a = 45

D = √(45 - 32)

D = √13


Ha a = 41

D = √(41 - 32)

D = √9

D = 3

======

Ez már egy nagyon szép eredmény lenne! :-)


Légy szíves nézz utána, nem írtál-e el valamit.

****************


Mivel számszerű adatok vannak, kiszámoltam a kifejezés értékét.

A = √41 + √32 = 12,059.....

B = √45 - √32 = 1,051....

C = √A * √B = √A*B = 12,679....

D = √C = 3,560....


Az állítólagos megoldás értéke

E = 3√73 = 25,632....


D ≠ E

tehát az általad sejtett megoldás nem jó.


DeeDee

***********

2010. szept. 6. 22:39
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi!valóban 3 a megoldás!
2010. szept. 7. 17:08