Valaki meg mondaná ennek a két szöveges feladatnak a megoldási menetét?


1, Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 11. Ha a kétjegyű szám számjegyeit felcseréljük, a kapott szám 101-gyel kisebb az eredeti szám kétszeresénél. Melyik számról van szó?



2, 40 liter 1,5%-os tejhez mennyi 3,6%-os tejet kell önteni, hogy 2,8%-os tejet kapjunk?


Előre is köszönöm!



2021. nov. 18. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

1)

a+b=11

eredetei szám: 10b + a

felcserélt: 10a + b

felcserélt + 101 = eredeti * 2

10a + b + 101 = 2*(10b + a)

ez megoldja a két egyenletet, ha vesszővel beütöd:

[link]

74 lesz


2)

A keverékben és a két kevert tejben ugyanannyi lesz az összzsír:

elsőben: 40 * .015 liter a zsír

másodikban: x * 0.036

összegben: (40 + x)*0.028

40 * .015 + x * 0.036 = (40+x)*0.028

ez megoldja:

[link]

65 liter

2021. nov. 18. 20:07
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem valamiért nem jön ki az 1-esnél a 74
2021. nov. 18. 20:22
 3/3 anonim ***** válasza:

a+b=11 -> b = 11-a

10a + b + 101 = 2*(10b + a)

10a + b + 101 = 20b + 2a

10a + 11-a + 101 = 20(11-a) + 2a

9a + 112 = 220 - 20a + 2a

27a = 220 - 112

a = 108/27

a = 4

2021. nov. 18. 23:39