Valaki megmutatná ennek a szöveges feladatnak a megoldási menetét?

Egy természetes számot 29-cel elosztva maradékul 4-et kapunk. Ha az osztót 4-gyel növeljük, akkor a hányados 2-vel csökken, a maradék 6-tal nő. Melyik természetes számot osztottuk?

2021. okt. 21. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jelölje a számot n, a hányadost h, ekkor


-Egy természetes számot 29-cel elosztva maradékul 4-et kapunk: n=h*29+4

-Ha az osztót 4-gyel növeljük, akkor a hányados 2-vel csökken, a maradék 6-tal nő: n=(h-2)*33+10


Mivel h*29+4 = n = (h-2)*33+10, ezért


h*29+4 = n = (h-2)*33+10, ezt az egyenletet meg tudjuk oldani; h=15, ebből pedig


n = 15*29+4 = (15-2)*33+10 = 439.

2021. okt. 21. 22:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. okt. 21. 23:00