2016. nov. 21. 18:40
1/2 anonim válasza:
Szerintem elég felírni a definíció alapján, hogy mikor független két vektor egy vektortérben:
c(1)·(x-a) + c(2)·(x-b) = 0
átrdenzve
( c(1) + c(2) )·x = c(1)·a + c(2)·b
De ez nem teljesülhet, mivel "a" és "b" egymástól különböző valós szám, baloldalt viszont c(1) és c(2) együtthatója azonos. (Míg ez nem teljesül jobb oldalt a kitétel miatt)
De lehet máshogy is meg lehet mutatni. Például 2x2-es mátrixot nézel belőlük, és vizsgálod a determinánst
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2016. nov. 21. 19:35