Liszt csomagolásánál a csomagológép 1kg várható súlyú csomagokat készít 2,5dkg szórással. Feltehetjük, hogy a csomagolt mennyiség súlya normális eloszlású. Mennyi annak a valószínűsége, hogy egy csomagban 95dkg-nál kevesebb liszt lesz?

2021. nov. 15. 14:31
 1/1 anonim ***** válasza:

F(95)=Fi((95-100)/2,5)=Fi(-2)=1-Fi(2)=1-0,9772=0,0228

[link]

2021. nov. 15. 14:46