2021. nov. 15. 01:46
1/2 anonim válasza:
Biztos van szebb megoldás, nekem most erre futja;
Legyen a négyzet oldalhossza k, az APB szög x, a BPC szög y, és az APC szög z. Pitagorasz tételével kiszámolható, hogy az átfogó k*gyök(2) hosszú. Ebben az ábrában fel tudunk írni három koszinusztételt;
k^2 = 1^2 + 2^2 -2*1*2*cos(x)
k^2 = 2^2 + 3^2 -2*2*3*cos(y)
(k*gyök(2))^2 = 1^2 + 3^2 -2*1*3*cos(y)
Valamint azt is tudjuk, hogy x+y+z=360°
Elvileg ez a négyismeretlenes egyenletrendszer megoldható.
De valószínű, hogy ennek a feladatnak van valami szép geometriai megoldása. Ez inkább algebrai megközelítés.