2021. nov. 14. 14:22
1/1 anonim válasza:
Csak el kell végezned a műveleteket a tanult azonosságok szerint, és hivatkoznod kell arra, hogy a gyök(x) függvény szigorúan monoton növő (vagyis ha nagyobb számból vonsz gyököt, akkor az eredmény is nagyobb lesz);
gyök(2)*gyök(5) = gyök(2*5) = gyök(10)
gyök(11)gyök(7) = gyök(11*7) = gyök(77), itt a gyök(77) a nagyobb.
gyök(65)/gyök(5) = gyök(65/5) = gyök(13)
gyök(2)*gyök(7) = gyök(2*7) = gyök(14), itt a gyök(14) a nagyobb.