Melyik a nagyobb? Magyarázattal kérném. 1. √2×√5 vagy √11×√7 2. √65:√5 vagy √2×√7

2021. nov. 14. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Csak el kell végezned a műveleteket a tanult azonosságok szerint, és hivatkoznod kell arra, hogy a gyök(x) függvény szigorúan monoton növő (vagyis ha nagyobb számból vonsz gyököt, akkor az eredmény is nagyobb lesz);


gyök(2)*gyök(5) = gyök(2*5) = gyök(10)

gyök(11)gyök(7) = gyök(11*7) = gyök(77), itt a gyök(77) a nagyobb.


gyök(65)/gyök(5) = gyök(65/5) = gyök(13)

gyök(2)*gyök(7) = gyök(2*7) = gyök(14), itt a gyök(14) a nagyobb.

2021. nov. 14. 14:26