Matematika szöveges feladat? (8.o.) Köszönöm a segítséget!


1. Klári négy barátnőjével levelez. Andi válasza mindig a 10. napon, Bettié a 12., Cilié a 15.

Dórié a 20. napon érkezik meg. Klári a levelek megérkezése után azonnal megírja és elküldi a

választ. Január elsején mind a négy barátnőjének ír Klári. Mikor fog egy napon 3, és mikor 4

levelet írni ebben az évben?



2.Andor és Bea megbeszéli, hogy egy 105 km-es túraútvonal két végpontjáról hétfőn indul el

egymás felé. Hétfön mindketten ugyanakkora utat tesznek meg. Kedden Andor a hétfőn megtett

út 125%-át gyalogolja végig, Bea az Andor Által megtett út 80%-át. Szerdán mindketten 10

km-t mennek, és akkor találkoznak. Kedden mekkora utat tett meg Bea?


2021. nov. 12. 10:44
 1/10 Pelenkásfiú ***** válasza:
Dolgozat volt vagy még mindig aktuális?
2021. nov. 12. 13:02
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A másodikra 50 a válasz.
2021. nov. 12. 13:08
 3/10 Pelenkásfiú ***** válasza:
62%
#2 Nem tudom, az hogy jött ki, de messze van a helyes választól.
2021. nov. 12. 13:13
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

A_h = x

B_h = x

A_k = 1.25x

B_k = 1.25x*0.8 = x

A_sz = 10

B_sz = 10


105 = 2x + 1.25x + x + 20

20 = x

B_h + B_k + B_sz = x + x + 10 = 50

2021. nov. 12. 14:47
 5/10 Pelenkásfiú ***** válasza:
#4 A kérdés: "Kedden mekkora utat tett meg Bea?"
2021. nov. 12. 14:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedden ... Bea az Andor Által megtett út 80%-át.


Mivel nem részletezi külön, hogy az Andor által "eddig ÉS/VAGY összessen" megtett útról van szó, joggal gondolhatod, hogy az Andor által Kedden megtett útról van szó.

2021. nov. 12. 15:18
 7/10 Pelenkásfiú ***** válasza:
#6 Nem igazán tudom, hogy miről beszélsz, de a feladat azt kérdezi, hogy kedden mennyit ment Bea, nem a 3 nap alatt összesen. Ezért nem 50 km a válasz.
2021. nov. 12. 15:23
 8/10 A kérdező kommentje:
A másodikra 20 a válasz?
2021. nov. 12. 15:53
 9/10 Pelenkásfiú ***** válasza:

Igen, 20 a válasz.

Az elsőnél pedig a 10, 12, 15, és 20 legkisebb többszörösét kell megkeresni és minden "annyiadik" napon fog 4 levelet írni.

2021. nov. 12. 15:55
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. nov. 12. 16:09