Nem az erősségem a matek. :(

Megint egy feladatot kaptam. Így hangzik:

Téglatest alakú virágláda élei 2 méter, 3 méter, 5 méter hosszúak.

-Hány négyzetméter deszka kell az elkészítéséhez?

-Ha egy négyzetméter anyagára 450 Forint+ÁFA, mennyibe kerül a láda anyaga?(Az ÁFA 27%)

-1,6 méter magasen töltjük fel földdel. Hány liter virágföld kerül a ládába?



2021. ápr. 16. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Kéne tudni, hogy melyik lap a láda alja.
2021. ápr. 16. 14:02
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 válaszoló A legangyobb oldalán fekszik a láda
2021. ápr. 16. 14:10
 3/5 A kérdező kommentje:
*legnagyobb
2021. ápr. 16. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor:

a)2*2*3+2*5*2+3*5=47

b)47*450*1,27=26860.5

c)3*5*1,6=24

2021. ápr. 16. 14:16
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 c) válasza hibás, nem m3, hanem liter volt a mértékegység a kérdésben! 1 liter az 1 dm3 = 1/1000 m3 = 0.001 m3, így 24 000 literre van szükség. Soknak hangzik, de ennyi (a 24 nagyon kevés: képzelj el 24 tejesdobozt, az elveszik egy 3*5m-es ládában).
2021. ápr. 16. 17:06