Hartmann G kérdése:

Matematika Valószínűség számítási feladat megoldásban hol kapok segítséget erre a feladatra?


A ξ exponenciális eloszlású valószínűségi változó várható értéke 5. Feltéve, hogy ξ értéke kisebb,

mint 8, mi a valószínűsége, hogy 6-nál is kisebb?


eredmény: 0,8756



2018. ápr. 10. 10:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel az aktuális elo-fgv:

F(x)=1-e^(-kx), és itt a várható érték 1/k

ezért F(x)=1-e^(-x/5)


Mármost a feltételes valsz. tétele szerint

P(A ha B)=P(A*B)/P(B)

ez esetben P=P(ξ<6)/P(ξ<8)

azaz

P=F(6)/F(8)=[1-e^(-6/5)]/[1-e^(-8/5)]

P=0,876

2018. ápr. 10. 22:03