A ξ exponenciális eloszlású valószínűségi változó várható értéke 5. Feltéve, hogy ξ értéke kisebb,
mint 8, mi a valószínűsége, hogy 6-nál is kisebb?
eredmény: 0,8756
2018. ápr. 10. 10:43
1/1 anonim válasza:
Mivel az aktuális elo-fgv:
F(x)=1-e^(-kx), és itt a várható érték 1/k
ezért F(x)=1-e^(-x/5)
Mármost a feltételes valsz. tétele szerint
P(A ha B)=P(A*B)/P(B)
ez esetben P=P(ξ<6)/P(ξ<8)
azaz
P=F(6)/F(8)=[1-e^(-6/5)]/[1-e^(-8/5)]
P=0,876