T=6s s=9m Mennyi a gyorsulás?


nekem ez jött ki.

gyorsulás a=1,5m/s



2021. nov. 10. 19:59
 1/3 A kérdező kommentje:
ez jó így ---bizonytalan vagyok
2021. nov. 10. 20:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, ezzel a (pillanatnyi) sebességet számoltad ki.


A gyorsulás képlete (egyenletesen gyorsuló mozgás esetén): a=s/t^2, tehát a=9 m/(6 s)^2 = 9/36 m/s^2 = 0,25 m/s^2

2021. nov. 10. 20:08
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2021. nov. 10. 20:15