Alice2 kérdése:

Hány fokos az a lejtő, melyről súrlódás nélkül lecsúszó test gyorsulása a szabadesés gyorsulásának felével egyenlő?

2021. szept. 1. 21:07
 1/4 krwkco ***** válasza:

A lefelé ható nehézségi erőnek lesz egy lejtőre merőleges és a lejtővel párhuzamos komponense.

Ezt kellene felrajzolni.

A testet a lejtővel párhuzamos komponens fogja gyorsítani.

Fele gyorsulás=>fele erő.

2021. szept. 1. 22:18
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát hány fokos ?

30

45

60

Vagy ?

2021. szept. 1. 22:51
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Ne csak kérdezz, hanem gondolkodj is!

A #2-t továbbgondolva:

g*sin(alfa)=g/2

Innen megy?

2021. szept. 2. 08:12
 4/4 anonim ***** válasza:
g=10, 10*sin(30)=10/2, 10*0,5=5, tehat 30 a jo valasz , behelyettesiteni konnyu koszi az #3 nak
2021. szept. 2. 08:46