rajzoltam egy magyarázó képet hozzá mert leírva nem biztos,hogy érthető lenne.
tehát ismert az x1,y1 , az alfa szög meg a párhuzamos egyenesek közötti távolság (jelen esetben A). Kérdés az X2,Y2 pont lenne.
2021. nov. 5. 15:44
1/2 anonim válasza:
Ha Alfa 0 lenne, akkor
X2 = X1
Y2 = Y1 + A
Ha Alfa 45 lenne, akkor
X2 = X1 + A * SIN(45)
Y2 = Y1 + A * COS(45)
Vagyis általánosságban elmondható, hogy:
X2 = X1 + A * SIN(Alfa)
Y2 = Y1 + A * COS(Alfa)
2/2 A kérdező kommentje:
köszi, működik! (programozás feladathoz kellett).
2021. nov. 5. 16:34