Koordináta geometria kérdés. (párhuzamos egyenesek pontjaival kapcsolatos)?


rajzoltam egy magyarázó képet hozzá mert leírva nem biztos,hogy érthető lenne.


[link]


tehát ismert az x1,y1 , az alfa szög meg a párhuzamos egyenesek közötti távolság (jelen esetben A). Kérdés az X2,Y2 pont lenne.


2021. nov. 5. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha Alfa 0 lenne, akkor


X2 = X1

Y2 = Y1 + A


Ha Alfa 45 lenne, akkor


X2 = X1 + A * SIN(45)

Y2 = Y1 + A * COS(45)


Vagyis általánosságban elmondható, hogy:


X2 = X1 + A * SIN(Alfa)

Y2 = Y1 + A * COS(Alfa)

2021. nov. 5. 16:01
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, működik! (programozás feladathoz kellett).
2021. nov. 5. 16:34