Hogy kell teljes négyzetté alakítani? Valaki segítsen már!


van egy ien, hogy:

(x+4)(3x+6)+(5-10x)(3x+6)=6x+12

3x^2+6+12x+24+15x+30-30x^2-60=6x12

-27x^2-33x+54=6x+12

-27x^2-33x+54=12

-27(x^2+33/27x)+54=12


és akkor hogy kell fojtatni?? meg hogy a jobb oldalt 0-nak kell lenni-e vagy mi is ?VALAKI SEGÍTSEN


2010. szept. 3. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Lentről fölfelé haladok


-27(x^2+33/27x)+54=12 ???


-27x^2-33x+54=6x+12

-27x^2-33x+54=12

Mi lett a 6X-el?


Nekem így lenne

3x^2+6X+12x+24+15x+30-30x^2-60X=6x12

-27x^2-27x+54=6x+12

-27X^2-33X+42=0


A=-27

B=-33

C=42

Ezt utánna megoldóképlettel megoldani.

[link]

2010. szept. 3. 15:52
 2/2 A kérdező kommentje:
a 6x-et át viszem a bal oldalra úgy lesz ott 33x csak nem figyeltem hogy rosszul írtam...
2010. szept. 4. 15:51