van egy ien, hogy:
(x+4)(3x+6)+(5-10x)(3x+6)=6x+12
3x^2+6+12x+24+15x+30-30x^2-60=6x12
-27x^2-33x+54=6x+12
-27x^2-33x+54=12
-27(x^2+33/27x)+54=12
és akkor hogy kell fojtatni?? meg hogy a jobb oldalt 0-nak kell lenni-e vagy mi is ?VALAKI SEGÍTSEN
2010. szept. 3. 15:12
1/2 anonim válasza:
Lentről fölfelé haladok
-27(x^2+33/27x)+54=12 ???
-27x^2-33x+54=6x+12
-27x^2-33x+54=12
Mi lett a 6X-el?
Nekem így lenne
3x^2+6X+12x+24+15x+30-30x^2-60X=6x12
-27x^2-27x+54=6x+12
-27X^2-33X+42=0
A=-27
B=-33
C=42
Ezt utánna megoldóképlettel megoldani.
2/2 A kérdező kommentje:
a 6x-et át viszem a bal oldalra úgy lesz ott 33x csak nem figyeltem hogy rosszul írtam...
2010. szept. 4. 15:51