Határozd meg a következő számok négyzetgyökét! kaphatok gyors valaszt? sos


0,1^2

0,1^4

0,1^8

0,1^3

0,1^5


2021. okt. 13. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

0,1

0,1^3

0,1^7

0,1^2

0,1^4

2021. okt. 13. 15:33
 2/4 krwkco ***** válasza:

gyök(a^2n)=gyök(a*a*a*...a*a*a)=gyök((a*a*a*...)(...a*a*a))=a^n

gyök(a^(2n+1))=gyök(a*(a*a*a*...a*a*a))=gyök(a*(a*a*a*...)(...a*a*a))=gyök(a)*a^n

Ahol (a*a*a*...a*a*a) 2n db "a"

(a*a*a*...) vagy (...a*a*a) n db "a"

2021. okt. 13. 15:42
 3/4 krwkco ***** válasza:

#1-nél

nem mindegyik jó

2021. okt. 13. 15:45
 4/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

#1 #3

Csak az első jó.. az is véletlenül.

Ő csak elosztotta a számokat 0.1-gyel.


A négyzetgyök másképpen: x^(1/2) (x az egykettediken)

Van az a szabály, hogy ha egy hatványt még egyszer valahanyadik hatványra emelünk, akkor a kitevőket össze kell szorozni.

Pl: (10^3)^2 = 10^6


√(0,1^4) = (0,1^4)^(1/2) = 0,1^2 = 0,01

2021. okt. 13. 15:50