Hogy kell megoldani ezt a feladatot?

[link]

2021. okt. 10. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:

6 gép 25 perc alatt 400 szalámit állít elő, akkor 30 (ami ugye 6*5) gép 25 perc alatt 5*400=2000 szalámit. Ez azt jelenti, hogy 30 gép 1 perc alatt 2000/25=80 szalámit állít elő.

Tehát ha 30 gép 1 perc alatt 80 szalámit állít elő, akkor 2400/80=30 perc alatt állít elő 30 gép 2400 szalámit.

2021. okt. 10. 10:52
 2/2 krwkco ***** válasza:
Hatszor annyi szalámit kell legyártani, hatszor több időn kell: 150 perc. De 5-ször annyi gépünk van, ezért elég ennek az időnek az ötöde: 30 perc.
2021. okt. 10. 13:46