Hogy kell ezt a feladatot megoldani? "Igazolja, hogy ha valamely R sugarú és M magasságú egyenes körkúpba maximális térfogatú hengert írunk..."

Igazolja, hogy ha valamely R sugarú és M magasságú egyenes körkúpba maximális térfogatú hengert írunk, akkor annak r sugara és m magassága eleget tesz az r=(2/3)×R és m=(2/3)×M feltételeknek.

2021. szept. 28. 18:01
 1/5 krwkco ***** válasza:
100%
Vegyél fel egy változót. Pl. m-et. Számold ki a hozzátartozó r-t. Számítsd ki a henger térfogatát. A térfogatfüggvényt deriváld m szerint. Ahol a derivált függvény értéke 0, ott vesz fel a térfogat szélsőértéket (min. vagy max.).
2021. szept. 28. 19:52
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ez volt a feladat? Nem írtad el?
2021. szept. 29. 08:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért mert:

[link]

2021. szept. 29. 11:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem írtam el:( ez a feladat
2021. szept. 29. 11:53
 5/5 krwkco ***** válasza:

"Nem írtam el:( ez a feladat"

A megoldási javaslattal van gond. r=(2/3)×R és m=(1/3)×M felel meg a maximális térfogatnak. m csak (1/3)M.

2021. szept. 29. 13:49