1) Egy számtani sorozat első három tagjának összege 12, harmadik, negyedik, ötödik tagjának összege 30. Melyik ez a sorozat?

2) Színházas volt. A színpadtól távolodva rövidülnek a sorok!!! A legutolsó sorban 20 szék van, minden sorban 2vel több, van mint az előzőben. 510en férnek be. Hány sor van?

3) Egy mértani sorozat első tagja 8, hányadosa 2. Melyik az 5. tag?

4) Egy mértani sorozat második tagja négyszer akkora, mint a negyedik. A harmadik és ötödik tag szorzata 100. Melyik ez a sorozat?

5) Hány év alatt növekszik a kétszeresére a bankba betett évi lekötésű összeg, ha a lekötés idején 8,25 %-os kamatot kínálnak?



2021. okt. 1. 07:44
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
46%

Bárki, aki figyelt órán.


Mi nem megy pontosan?

Az a_n és S_n képletek megvannak?

2021. okt. 1. 08:35
 2/3 krwkco ***** válasza:
89%

Számtani sorozat: an=a1+(n-1)d

Mértani sorozat: an=a1*q^(n-1)

a1, d, q az ismeretlenek. Írd fel a példa állításait egyenletrendszerben és old meg.

2. feladat: A sorok száma n. => egyenletek => megoldás

5. Minden év végére 1,0825 szeresre növekszik az előző évvégi pénz. Az évek meghatérozásához logaritmust kell használni. Vagy kiszámítani az 1. 2. stb évet, amíg 2-szeres nem lesz a pénz.

2021. okt. 1. 08:55
 3/3 anonim ***** válasza:

3) 8*2^4


4) a4/a2=q^2 => q1=1/2 vagy q2=-1/2

a4^2=100 => ...

2021. okt. 1. 14:54