A 40cm-es slagban 12 perc alatt jut a végéig a víz, hány km/h a sebessége? A repülő 700 km/h-val repül. 7 perc alatt hány km-et és m-et tesz meg?


2021. okt. 1. 00:06
 1/1 krwkco ***** válasza:

40 cm-es slag? Inkább 40 méteres.

sebesség=megtett út/idő

Számolj mindent méterben és másodpercben és utána váltsd át:

1km/h=1000m/3600s=1/(3,6m/s)

1m/s=3,6km/h

2021. okt. 1. 08:46