Kerékpárunkat olyan számzzáral védjük, melynek mind a négy kerekén 10 számjegy van 0tól 9ig. Biztonságban van-e a kerékpár ha 3 órán keresztül őrizetlenül hagyjuk, tudván azt hogy egy zárfeltörő percenként kb. 50 lehetőséget is tud vizsgálni?

2021. szept. 14. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

10^4=10000 lehetőség

10000/50=200 perc >3 óra


Ha az első kipróbált lehetőség nyitja a zárat, akkor ráfáztál.

2021. szept. 14. 19:21
 2/2 anonim ***** válasza:

És itt jön be a valószínűségszámítás létjogosultsága. Ha feltételelzzük, hogy a biciklitolvaj "peches", vagyis utolsóra találná ki a kódot, akkor valóban bztonságban van, mivel több, mint 3 órára lenne szüksége.

Azonban az is kiszámolható, hogy mekkora annak a valószínűsége, hogy el tudja-e lopni vagy sem. Azt tudjuk, hogy 10000-féle variációs lehetőség van. A rablónak 9000 (különböző) kód beírására van ideje, tehát annak a valószínűsége, hogy összejön neki a lopás, 9000/10000=9/10=90%. Nem mondanám túl biztonságosnak.

2021. szept. 14. 20:00