Maja-chan kérdése:

Egy kerékpár kerekének átmérője 70 cm. Hányszor fordul körbe a kerék, amíg a kerékpár 2 km-t halad?

Előre is köszönöm a válaszokat!!

2021. ápr. 23. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:

A kerék kerülete 2*0,7*Pi=4,40

A fordulatok száma: 2000/4,4=454,73, tehát 454-et és még kicsit fordul.

2021. ápr. 23. 16:18
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocs! Elnéztem.

K=0,7*Pi=2,2

n=2000/2,2=909,46

2021. ápr. 23. 16:21