Edda8 kérdése:

Kerékpáros kiránduláson az első 48 km után csökkentik a sebességet. A következő 32 km-t 3 km/h-val lasabban tették meg. Így 4 óra 48 perc alatt tették meg a teljes távot. Egyes részeken mekkora sebességgel haladtak? Másodfokúval, hogy oldom meg?


#út, idő, sebesség feladatok
2021. febr. 25. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:

48/x+32/(x-3)=4,8

Meg tudod oldani ezt az egyenletet?

2021. febr. 25. 10:26
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de segítenél, mert valami nem ok. Másodfokúval kijött, hogy x1=13,8 x2=0,65. Ez azt jelenti, hogy a 48 km-t 13,8 km/h sebességgel tette meg. Majd a 32 km-t 3-mal kevesebbel, tehát 10,8 km/h val tette meg. Ha ellenőrzöm v=s/t az az 24,6=80/4,8 és ez nekem nem egyenlő! Jól gondoltam amit levezettem? Köszönöm a választ! :)
2021. febr. 25. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem x=18.
2021. febr. 25. 12:46
 4/7 A kérdező kommentje:
Húúú, köszi a választ, de az neked hogy jött ki? Levezetve leírnás? Vagy fotózva a számításod ide küldöd? :) Köszönöm
2021. febr. 25. 12:48
 5/7 anonim ***** válasza:

48*(x-3)+32*x=4,8*x(x-3) x>3

48*x-144+32*x=4,8*x^2-14,4*x

4,8*x^2-94,4*x+144=0

3*x^2-59*x+90=0

x1=18, x2=5/3, ez utóbbi nem megoldás, mert nem nagyobb, mint 3

2021. febr. 25. 14:08
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon köszönöm, újra számoltam és nekem is kijött. Nagyon sokat segítettél, köszönöm! :)
2021. febr. 25. 14:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen.
2021. febr. 25. 14:49