#út, idő, sebesség feladatok
2021. febr. 25. 09:29
1/7 anonim válasza:
48/x+32/(x-3)=4,8
Meg tudod oldani ezt az egyenletet?
2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de segítenél, mert valami nem ok. Másodfokúval kijött, hogy x1=13,8 x2=0,65. Ez azt jelenti, hogy a 48 km-t 13,8 km/h sebességgel tette meg. Majd a 32 km-t 3-mal kevesebbel, tehát 10,8 km/h val tette meg. Ha ellenőrzöm v=s/t az az 24,6=80/4,8 és ez nekem nem egyenlő! Jól gondoltam amit levezettem? Köszönöm a választ! :)
2021. febr. 25. 11:09
4/7 A kérdező kommentje:
Húúú, köszi a választ, de az neked hogy jött ki? Levezetve leírnás? Vagy fotózva a számításod ide küldöd? :) Köszönöm
2021. febr. 25. 12:48
5/7 anonim válasza:
48*(x-3)+32*x=4,8*x(x-3) x>3
48*x-144+32*x=4,8*x^2-14,4*x
4,8*x^2-94,4*x+144=0
3*x^2-59*x+90=0
x1=18, x2=5/3, ez utóbbi nem megoldás, mert nem nagyobb, mint 3
6/7 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon köszönöm, újra számoltam és nekem is kijött. Nagyon sokat segítettél, köszönöm! :)
2021. febr. 25. 14:45