Hány olyan 1gyel kezdődő ötjegyű számot lehet felírni az 1, 3, 5, 7,9 számjegyek felhasználásaval, amelyeknek az utolsó számjegye 5, ha a felírás során egy-egy számjegyet csak egyszer használhatunk?

2021. szept. 9. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Első számjegy 1, utolsó számjegy 5, így a 3;7 és 9 számjegyeket kell sorbarendezni. Ezt 3*2*1=6 féleképpen lehet.
2021. szept. 9. 18:45
 2/5 A kérdező kommentje:
Na azt értem, hogy első számjegy 1, utolsó 5, és a 3,7,9 számokat kell sorbarendezni. De hogyan? És miért kell szorozni 1tol 3ig a szamokat? Az eredmény akkor hat? Matekból ezek nagyon nem mennek
2021. szept. 9. 19:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy miért kell szorozni, nézz utána az ismétléses és ismétlés nélküli variációnak, ugyanazon elv szerint kell szorozni itt is. Ennek a becsületes neve egyébként ismétlés nélküli permutáció.
2021. szept. 9. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:

13795

13975

17395

17935

19375

19735

2021. szept. 9. 20:15
 5/5 krwkco ***** válasza:

#2

"De hogyan? És miért kell szorozni 1tol 3ig a szamokat? Az eredmény akkor hat? Matekból ezek nagyon nem mennek"

Három üres helyed van, ahova beírhatod a 3, 7, 9 számokat valamilyen sorrendben.

Az első helyre bármelyik számot beírhatod, 3 választásod van.

A második helyre a megmaradt 2 szám közül választhatsz. Az első 3 szám bármelyikéhez odateheted 2 szám bármelyikét. Ez a második választási lehetőség megkétszerezi a különböző esetek (kétjegyű számok) számát. 3*2=6 eseted lesz.

A harmadik helyre csak 1 számból választhatsz ezzel nem nő az esetek száma. 3*2*1=6

2021. szept. 9. 21:04