most akkor ebből honnan kellene tudnom, h most a számok ismétlődhetnek vagy csak egyszer fordulhatnak elő???2013. ápr. 4. 21:30
1/7 doracell válasza:
Ha nincs kikötve, hogy nem ismétlődhet, akkor nyilván többször is használhatsz egy számjegyet. A számolás már megy, ugye? :)
2/7 anonim válasza:
Hát a jegyek megadottak, egyértelműen egyszer használhatod fel őket :)
5-tel osztható a szám, ha 0-ra vagy 5-re végződik.
Vizsgáljuk meg, ha 0-ra végződik, akkor:
7*6*5*4*1 = 840 szám alkotható
Ha 5-re végződik:
6*6*5*4*1 = 720 szám alkotható
Tehát összesen 840 + 720 = 1560 ilyen számot írhatunk fel.
3/7 doracell válasza:
Na akkor tényleg nem egyértelmű :S
Mondjuk, ha én ilyen feladatot kapnék, vsz leírnám mindkét verzió megoldását, egyik sem túl bonyolult... :)
4/7 anonim válasza:
Egy szám akkor osztható 5-tel,ha 5-re vagy 0-ra végződik.
Ezekből a számjegyekből képezhető 0-ra végződő számok annyian vannak, ahányféleképpen a megmaradt 7 számjegy sorrendezhető, azaz 7!=5040.
5-re végződő számok száma:7!-6!=5040-720=4320
ősszesen:5040+4320
5/7 doracell válasza:
De csak ötjegyű számokról volt szó :D
7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! szóval a lényeg, hha adottak a számjegyek, akkor csak egyszer használhatom fel őket! ezt megjegyzem :DD
2013. ápr. 5. 07:32