Hány 5-tel osztható ötjegyű számot írhatunk fel a 0,1,2,3,4,5,6,7 számjegyek felhasználásával?

most akkor ebből honnan kellene tudnom, h most a számok ismétlődhetnek vagy csak egyszer fordulhatnak elő???

2013. ápr. 4. 21:30
 1/7 doracell ***** válasza:
Ha nincs kikötve, hogy nem ismétlődhet, akkor nyilván többször is használhatsz egy számjegyet. A számolás már megy, ugye? :)
2013. ápr. 4. 21:39
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát a jegyek megadottak, egyértelműen egyszer használhatod fel őket :)


5-tel osztható a szám, ha 0-ra vagy 5-re végződik.


Vizsgáljuk meg, ha 0-ra végződik, akkor:

7*6*5*4*1 = 840 szám alkotható


Ha 5-re végződik:

6*6*5*4*1 = 720 szám alkotható


Tehát összesen 840 + 720 = 1560 ilyen számot írhatunk fel.

2013. ápr. 4. 21:43
 3/7 doracell ***** válasza:

Na akkor tényleg nem egyértelmű :S

Mondjuk, ha én ilyen feladatot kapnék, vsz leírnám mindkét verzió megoldását, egyik sem túl bonyolult... :)

2013. ápr. 4. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy szám akkor osztható 5-tel,ha 5-re vagy 0-ra végződik.

Ezekből a számjegyekből képezhető 0-ra végződő számok annyian vannak, ahányféleképpen a megmaradt 7 számjegy sorrendezhető, azaz 7!=5040.


5-re végződő számok száma:7!-6!=5040-720=4320


ősszesen:5040+4320

2013. ápr. 4. 22:26
 5/7 doracell ***** válasza:
De csak ötjegyű számokról volt szó :D
2013. ápr. 4. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:
tényleg, arra nem figyeltem
2013. ápr. 5. 06:05
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! szóval a lényeg, hha adottak a számjegyek, akkor csak egyszer használhatom fel őket! ezt megjegyzem :DD
2013. ápr. 5. 07:32