Tudtok segíteni?2020. márc. 26. 12:53
1/3 anonim válasza:
Tudok.
1. lépés: Hányféleképpen rakható sorba ez az öt számjegy? (A permutációnak nézz utána.)
2. lépés: Ezek közül ki kell vonni azokat, amelyek 0-val kezdődnek, hiszen azok nem ötjegyűek.
3. lépés: Egy szám akkor osztható 5-tel, ha 5-re vagy 0-ra végződik.
2/3 anonim válasza:
Mikor osztható egy szám 5-el? Ha 0-ra vagy 5-re végződik.
2 esetet kell megnézni:
1. leteszed a 0-t a végére, a maradék 4 számjegyet hányféleképpen rendezheted sorba az 1-4 helyen.
2. leteszed a 5-t a végére, a maradék 4 számjegyet hányféleképpen rendezheted sorba az 1-4 helyen.
A két számot összeadod. 42 fog kijönni.
3/3 anonim válasza:
Ha 0ra végződik akkor 4*3*2*1=24 db
Ha 5re vègződik akkor 3*3*2*1=18 db mert 0-val nem kezdődik egy 5 jegyű szàm.
Megoldás 24+18=42 db.