Matekból nyárra feladatok. Segítenél? (11. osztályos)


1.Két négyzet oldalának a különbsége 12 m,területüknek a különbsége 240 m2.Mekkora mindegyik négyzet oldala?


2.Melyik az a két konvex sokszög,melynek összesen 17 oldala és 47 átlója van?


3.két szám összege 14,négyzetük összege 386.mely ez a két szám??


4.két szám összege 10,szorzata 9.mennyi e számok negyedik hatványának az összege??


LÉGYSZI A VÁLASZOKAT LEVEZETVE ÍRJÁTOK LE!!

EZER KÖSZII:)


2010. aug. 30. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Bocs az offért!

Hülye lesz neked ezeket megcsinálni valaki.

Volt rá egy egész nyarad, hogy megcsináld.

2010. aug. 30. 14:33
 2/12 Réti bubuzér ***** válasza:
50%
NA, te is jókor kezdesz el házit csinálni...
2010. aug. 30. 14:38
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

1. Az egyik négyzet oldala legyen "a", a másiknak "b" hosszúságú az oldala.


b hosszabb 12 m-rel, mint a, vagyis b-a=12

A b-s területe nagyobb 240 m2-rel. vagyis mivel a négyzet területe, az oldal hosszúságának négyzete, ezért b^2-a^2= 240.


ez egy kétismeretlenes egyenletrendszer.

b-a=12 és b^2-a^2=240 ebből b=a+12, ezt behelyettesítve a másodikba (a+12)^2-a^2=240


144+24a+a^2-a^2=240 ===>a=4, b=16

2010. aug. 30. 14:52
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

2. egyik sokszögnek n oldala van, a másiknak m


vagyis n+m=17

egy sokszög átlóinak száma [n(n-3)]/2


vagyis [n(n-3)]/2 + [m(m-3)]/2=47


m=17-n


[n(n-3)]/2 +[(17-n)(17-n-3)]/2= 47


ez egy másodfokú egyenlet, innen már oldd meg :)

2010. aug. 30. 15:03
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

3. a+b=14


a^2+b^2=386


a^2+(14-a)^2= 386

a^2+196-28a+a^2=386


2a^2-28a+196=386

a^2-14a=95

a^2-14a-95=0


innen másodfokú megoldóképlet, de nekem az jött ki h valós számok halmazán nincs megoldás

2010. aug. 30. 15:13
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
A kedves segítő mégegyszer megérdemelne egy köszönömöt!
2010. aug. 30. 15:17
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

4.

x+y=10 x*y=9


y=10-x


x*(10-x)=9

10x-x^2=9

x^2-10x+9= 0


ebből x1= 9 x2=1 >> y1=1, y2=9


1^4 + 9^4= 1+ 6561= 6562

2010. aug. 30. 15:18
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
megoldó képlet: [link]
2010. aug. 30. 15:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

3.as hoz, elrontottam a megoldóképletbe való behelyettesítést, van megoldás :) a=19 b=-5


19+-5=14


19*19+-5*-5=386



Ja és az összes megoldást én írtam és szívesen de azért máskor szebben is kérhetnéd a nép segítségét :)

2010. aug. 30. 15:33
 10/12 Réti bubuzér ***** válasza:
Ügyes...így tanul a jövő nemzedék...hogy még a 4! db feladatból se old meg egyet sem, hanem keres egy idiótát, aki boldogan segít.
2010. aug. 30. 16:07
1 2