Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelentenek ezek a mondatok?

Mit jelentenek ezek a mondatok?

Figyelt kérdés

Nincs meg a magyar szólások,és közmondások könyv,mert idáig nem kelett,de most kéne,de már nincs időm elmenni,és megvenni:S segítene valaki?mit jelentenek ezek a mondatok?


-Jankónak mondják,hogy János is értsen belőle!

-Ha jöttök, lesztek, ha hoztok,esztek.

-Van itt monden,mint szegény helyen.

-Láttam én már karón varjút.

-Azt se tudja, fiú-e vagy lány.

-Azt hallottam felőle, semmi se lesz belőle.


2010. aug. 29. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Jankónak mondják, János is értsen belőle, vagyis nem csak annak szól a figyelmeztetés, akinek nyíltan mondják


Láttam én már karón varjút. - Állítólag a varjú nem száll karóra, értsd: sokat látott.


Azt se tudja, fiú-e vagy lány. - zavarban van


Ennyit tudtam segíteni

2010. aug. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
1.Nemcsak annak szól a figyelmeztetés,akihez nyiltan idézik a szót,értsen belőle más is.2.Tréfás meghivás és egyben figyelmeztetés,hogy ennivalóra ne számitsanak a vendégek.3. 4.TAPASZTALTAM ÉN MÁR ELEGET,LÁTTAM ÉN MÁR ILYEN CSODÁT.5.Nagy zavarban van.v. teljesen be van rúgva.6. .
2010. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Nem csak annak szól akinek mondják.

2. ha elmennek akkor találkoztok és ha visznek enni elsz mit enniük :) ha nem visznek így jártak:D

3. semmi sincs..

4.ezt már írták előttem

5.zavarban van

2010. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!