Ha A komplex fölötti lineáris leképezés, A(v) = iv, továbbá f(x) = 2x^2 -1 , akkor mennyi (f(A) − A^2)(−v)?


2021. jún. 15. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
2v, ha jól számolom és jól írtad fel a kérdést.
2021. jún. 16. 00:34
 2/5 anonim ***** válasza:
-v szerintem
2021. jún. 18. 02:58
 3/5 A kérdező kommentje:
2v a megoldás csak nem tudok pontosan hogy jön ki
2021. jún. 18. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:

f(A)-A^2=2 A^2-1-A^2=A^2-1


(A^2-1)(-v) = A^2(-v)+ v = - A^2 v + v = - i^2 v + v = 2 v

2021. jún. 18. 19:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Így értem, egy előjelen elcsúsztam :) köszi!
2021. jún. 21. 15:24