Mi 24 és és 90 legkisebb közös többszöröse?

Valaki fel tudná nekem írni prímtényezős felbontással? Előre is köszönöm a segítséget!

2021. jún. 7. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, ezen mi olyan nehéz? 🤦🤦


Szépen eloszogatod a primekkel

24=2^3*3

90=2*3^2*5


Legkisebb közös többszörös, ezek uniója tehát 2^3*3^2*5=360

2021. jún. 7. 13:26
 2/3 A kérdező kommentje:

Most tanuljuk még.

Köszönöm szépen!

2021. jún. 7. 13:51
 3/3 krwkco ***** válasza:
100%

Folyamatában úgy megy a prímtényezőre bontás, hogy

- ha az utolsó számjegy páros, akkor a számot osztod 2-vel, beírsz egy kettest a prímfelbontásba és ezt addig folytatod a hányadossal, amig az utolsó számjegy páros.

- ha a számjegyek összege 3-mal osztható, akkor osztasz hárommal, beírod a hármast és addig folytatod amíg az előbbi feltétel teljesül

- 5-re ugyanaz, mint 2-re. (Az utolsó számjegy 5.)

- innentől nincs segítség, minden prímet ki kell próbálni osztóként. 7, 11, 13, stb. Addig kell folytatni, amig a szám osztható az adott prímmel, vagy el nem fogy. (1 lesz)

2021. jún. 7. 14:10