Valaki fel tudná nekem írni prímtényezős felbontással? Előre is köszönöm a segítséget!2021. jún. 7. 12:46
1/3 anonim válasza:
Te jó ég, ezen mi olyan nehéz? 🤦🤦
Szépen eloszogatod a primekkel
24=2^3*3
90=2*3^2*5
Legkisebb közös többszörös, ezek uniója tehát 2^3*3^2*5=360
2/3 A kérdező kommentje:
Most tanuljuk még.
Köszönöm szépen!
2021. jún. 7. 13:51
3/3 krwkco válasza:
Folyamatában úgy megy a prímtényezőre bontás, hogy
- ha az utolsó számjegy páros, akkor a számot osztod 2-vel, beírsz egy kettest a prímfelbontásba és ezt addig folytatod a hányadossal, amig az utolsó számjegy páros.
- ha a számjegyek összege 3-mal osztható, akkor osztasz hárommal, beírod a hármast és addig folytatod amíg az előbbi feltétel teljesül
- 5-re ugyanaz, mint 2-re. (Az utolsó számjegy 5.)
- innentől nincs segítség, minden prímet ki kell próbálni osztóként. 7, 11, 13, stb. Addig kell folytatni, amig a szám osztható az adott prímmel, vagy el nem fogy. (1 lesz)