Mi a 25 és 40 közös nevezője? (legkisebb közös többszöröse)


2020. máj. 15. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A legkisebb közös többszörösüket keresed.(LCM)

[link]

[link]

25=5^2

40=2^*5

[25;40]=2^3*5^2=200

2020. máj. 15. 16:42
 2/6 tyúXar ***** válasza:
15%

1000. Ha bonyolult a két szám, akkor csak szorozd őket össze.

Petra :)

2020. máj. 15. 16:42
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Ne itt old meg a rohadt egyszerű házidat....

Tanulj rendesen.

Ez egy egyes.....

2020. máj. 15. 17:00
 4/6 chtt ***** válasza:
73%

Az egyes már megválaszolta (jópofa az a kalkulálós oldal, viszont a másik... egy árva mukkot sem értettem belőle :( nagyon ciki?), inkább csak a későbbiekre. Anno, amikor napköziztem, a gyerekek fél füzetet teleírtak ilyen számsorokkal (csak ők oszlopban persze):

25/ 25, 50, 75, 100, 125, 150, 175, 200, 225...

40/ 40, 80, 120, 160, 200, 240...

És már ugrik is ki a 200 mint első olyan szám, amelyben mindkettő megvan. Nem vagyok nagy szám matekból (gyanítom, már az első mondataimból rá lehetett jönni), de nem tűnik, oly nagy tudománynak, sem kakinak (ha jól olvasom a címkéket).

2020. máj. 15. 17:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy lepontoztátok a négyest, pedig általánosban, amikor még bőven nincs hatványozás, így tanítják.
2020. máj. 21. 10:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jön a kulcsszavakhoz a "kaki"? :O

Emlékszem, kb 25 éve mikor általános sikolában tanították nekem, akkor is volt ennek a kiszámítására valami szabály. De már meg nem mondanám hogy mi volt az. Pedig egyetemen is tanítottak nekem éppen elég matematikát. Csak ott nem ez volt a téma, hanem főleg deriválás, integrálás, differenciálegyenletek megoldása.

Józan paraszti ésszel én is úgy állnék neki, mint ahogy a 4-es írta.

2020. jún. 5. 17:14