"Számítsd ki a 1500 és a 1440 legnagyobb közös osztóját és legkisebb közös többszörösét" Leírná valaki, hogyan kell ezt a feladatot megoldani?

2020. ápr. 17. 02:11
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
2020. ápr. 17. 05:18
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1500=2×2×3×5×5×5

1440=2×2×2×2×2×3×3×5

Megnézed, hogy mi a közös bennük.

LNKO:2×2×3×5=60

2020. ápr. 17. 08:36