Egy háromszögben adott a=8 cm, b=3,6cm, közbezárt szögük 45fok. 18' Mekkora a háromszög harmadik oldala?

Gondolatmenettel és megoldással légyszives.
2021. jún. 3. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Koszinusz tétel. Se több, se kevesebb.
2021. jún. 3. 12:01
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak a koszinusztételbe kell behelyettesítened. Persze lehet máshogyan is, de valószínűleg a koszinusztételt kell gyakorolnod.

Ami nehézség lehet, hogy a szögben szögperc is van. Ezt csak átváltjuk sima fokba; tudjuk, hogy


60'=1°, osztunk 60-nal:

1'=(1/60)°, végül szorzunk 18-cal:

18'=(18/60)°=0,3°, és ezt csak hozzá kell adni a 45°-hoz, tehát a koszinusztételben a szög helyére 45,3°-ot kell írnod.

2021. jún. 3. 12:04