Gondolatmenettel és megoldással légyszives.2021. jún. 3. 11:55
1/2 anonim válasza:
Koszinusz tétel. Se több, se kevesebb.
2/2 anonim válasza:
Csak a koszinusztételbe kell behelyettesítened. Persze lehet máshogyan is, de valószínűleg a koszinusztételt kell gyakorolnod.
Ami nehézség lehet, hogy a szögben szögperc is van. Ezt csak átváltjuk sima fokba; tudjuk, hogy
60'=1°, osztunk 60-nal:
1'=(1/60)°, végül szorzunk 18-cal:
18'=(18/60)°=0,3°, és ezt csak hozzá kell adni a 45°-hoz, tehát a koszinusztételben a szög helyére 45,3°-ot kell írnod.