Egy háromszögben két oldal hossza, a = 12 cm, b = 15 cm, a közbezárt szög ∝ = 75fok . Határozza meg a háromszög ismeretlen szögét?

2021. jan. 21. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, meg kell határozni.
2021. jan. 21. 11:10
 2/2 anonim ***** válasza:

Koszinusztétel: c^2=12^2+15^2-2*12*15*cos75° => c=16,6


cos(béta)=(16,6^2+12^2-15^2)/(2*16,6*12) => béta=60,7°

A harmadik szög: 180°-75°-60,7°=44,3°

2021. jan. 21. 11:16