Hogyan kell kiszámolni ?2019. jún. 12. 13:02
1/3 anonim válasza:
Igaz, csak a számolást kérted, itt mindkettő megvan:
2/3 anonim válasza:
Ha tükrözöd a háromszöget a harmadik oldalra, akkor egy paralelogrammát kapsz és alkalmazhatod a paralelogramma-azonosságot. Ekkor a "kétdimenziós euklideszi térben bármely paralelogrammában az átlók hosszának négyzetösszege megegyezik a oldalak hosszának négyzetösszegével".
Így itt 6^2+8^2=46+x^2. x=3*gyök(6)~7,3484. Sz. Gy.
3/3 anonim válasza:
Korrekció. Az előbb félátlóval és fél oldalnégyzettel számoltunk. Helyesen felírva az egyenletet:
2(6^2+8^2)=(2*gyök(46))^2+x^2. x=4. Sz. Gy.