Derékszögű háromszög befogói 5 cm és 12 cm. Mekkora az átfogóhoz tartozó magasság hossza? Mekkora részekre bontja az átfogót a hozzá tartozó magasság?

2021. jún. 2. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Pitagorasz-tétel: c = 13

Befogótétel: 5^2=13*x, így x=25/13, c-x = 144/13

Magasságtétel: m^2=x*(c-x), így m=60/13

2021. jún. 2. 15:09
 2/2 anonim ***** válasza:
A átfogót ki tudod számolni pitagorasz tétellel, így a magasság metszeténél fel tudod osztani x és (átfogó-x)-re. Így lesz két ismeretlened (az x és a magasság) egyenletrendszerként pedig felírod a keletkezett két kis háromszöget pitagorasz tételként.
2021. jún. 2. 15:11