Egy derékszögű háromszög átfogója 8 cm, az egyik befogója 4 cm. Számítsa ki az átfogóhoz tartozó magasságot és a befogóknak az átfogóra eső merőleges vetületeinek hosszát! ?


2021. febr. 4. 11:54
 1/4 A kérdező kommentje:
hulye vagyok, ezert tettem fel a kerdest :D
2021. febr. 4. 12:11
 2/4 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem mi a problémád? segítséget kértem, és elkezdesz kötekedni for no reason, nincsen jobb dolgod?
2021. febr. 4. 12:17
 3/4 anonim ***** válasza:

A keresett merőleges vetület legyen x!

A befogotetel szerint:

16=x*8, innen x=2.

A magassagtetel szerint:

m^2=x*(8-x)

...

2021. febr. 4. 14:04
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2021. febr. 4. 19:38