Írd fel a kör egyenletét, ha a
a) középpontja a (4; 5) pont, és a sugara 3 egység;
b) középpontja a (3; 3) pont, és sugara "gyök5" egység.
2) Határozd meg annak a körnek az egyenletét, amelynek
a) középpontja a (4; 3) pont, és áthalad az origón;
b) középpontja az (5; -2) pont, és áthalad a (4; 3) ponton.
3) Egy kör átmérőjének a végpontjai (4; 1) és (2; 3). Írd fel a kör egyenletét!
4) Hogyan helyezkednek el az (x + 1)^2 + (y - 2)^2 = 25 körhöz viszonyítva a következő pontok?
A(-3; 0) ; B(5; 0) ; C(4; 2) ; D(2; 7) ; E(-4; 6) ; F(3; -1) ; G(-2; 3)?
2021. máj. 9. 18:41
1/2 anonim válasza:
1) [link]
2)
a) r=sqrt(4^2+3^2)= ...
b) r=sqrt((4-5)^2+(3+2)^2)= ...
3)
O(5; 2), r=sqrt(1^2+1^2) = ...
4)
(-3+1)^2+(0-2)^2=4+4=8<25, ebből következően A belső pont.
...
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2021. máj. 9. 19:39