Matek háziba szeretnék segítséget kérni, az is elég ha valaki elmagyarázza milyen képlet alapján kell kiszámolni. Köszönöm. ?


Írd fel a kör egyenletét, ha a

a) középpontja a (4; 5) pont, és a sugara 3 egység;

b) középpontja a (3; 3) pont, és sugara "gyök5" egység.

2) Határozd meg annak a körnek az egyenletét, amelynek

a) középpontja a (4; 3) pont, és áthalad az origón;

b) középpontja az (5; -2) pont, és áthalad a (4; 3) ponton.

3) Egy kör átmérőjének a végpontjai (4; 1) és (2; 3). Írd fel a kör egyenletét!

4) Hogyan helyezkednek el az (x + 1)^2 + (y - 2)^2 = 25 körhöz viszonyítva a következő pontok?

A(-3; 0) ; B(5; 0) ; C(4; 2) ; D(2; 7) ; E(-4; 6) ; F(3; -1) ; G(-2; 3)?


2021. máj. 9. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:

1) [link]


2)

a) r=sqrt(4^2+3^2)= ...

b) r=sqrt((4-5)^2+(3+2)^2)= ...


3)

O(5; 2), r=sqrt(1^2+1^2) = ...


4)

(-3+1)^2+(0-2)^2=4+4=8<25, ebből következően A belső pont.

...

2021. máj. 9. 19:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2021. máj. 9. 19:39