Gondoltam egy számot, hozzáadtam 8-at, majd az összeget elosztottam 3-mal, így a gondolt szám értékénél 4-gyel kisebbet kaptam eredményül. Melyik számra gondoltam ?


2021. máj. 5. 08:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
(x+8):3=x-4
2021. máj. 5. 08:49
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Eredeti feladat: (x+8)/3 = x-4

Mindkét oldalt szorzod 3-mal: x+8 = 3x-12

Kivonsz x-et mindkét oldalból és átrendezed: 2x = 20

Eredmény: x = 10

Ellenőrzés: (10+8)/3 = 6 = 10-4

2021. máj. 5. 08:52