Tudnátok vázolni a következő feladat megoldását? Mennyi a teljesítménye?


A 220 V-os áramforrásra kapcsolt porszívó motorján 2,5 A erősségű áram folyik át.

a) Mekkora a motor telejsítménye?

b) Mennyi az elektromos fogyasztás 10 perc alatt?

c) Mennyit fizetünk érte, ha 1 kWh energia ára 45 Ft?



2021. máj. 4. 12:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

a) P=U·I

b) W=P·t

c) K=k·W


Így már megy?

2021. máj. 4. 14:21