A 220 V-os áramforrásra kapcsolt porszívó motorján 2,5 A erősségű áram folyik át.
a) Mekkora a motor telejsítménye?
b) Mennyi az elektromos fogyasztás 10 perc alatt?
c) Mennyit fizetünk érte, ha 1 kWh energia ára 45 Ft?
2021. máj. 4. 12:23
1/1 anonim válasza:
a) P=U·I
b) W=P·t
c) K=k·W
Így már megy?