Natália13 kérdése:

A 9 V-os száraz elem kimerüléséig 5000 C töltés jut el a telep egyik sarkától a másikig. Mennyi energiát tároltunk a telepben? Milyen magasra lehetne felvinni a telepben tárólt energia árán egy 200 kg tömegű testet. Valaki segítsen kérlek!!!!!


#fizika #nagyon fontos nekem kérlek
2021. ápr. 13. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Fel kellene eleveníteni, hogy a feszültség az elektromos munka és az átáramló töltés hányadosa, betűkkel: U = W / Q. Átrendezve:

W = U * Q

A 200 kg tömegű test súlya 10 * 200 = 2000 N.

W = F * s, átrendezve: s = W / F

2021. ápr. 13. 19:31